Vitajte na mojom eshope Ekobejby!

Už od štúdia na VŠ som rozprávala o rozbehnutí vlastného podnikania. Som typ človeka, ktorý má rád efektivitu, neustále hľadám "zlepšováky", a ak neexistujú, tak si ich vymyslím a ak výsledok môže pomôcť aj iným ľuďom, veľmi rada sa o svoje poznatky podelím. Na materskej "dovolenke" s mojím prvým synom som sa úplne zahĺbila do kombinácie otázok týkajúcich sa starostlivosti o bábätká a deti, a tém, ktoré mi boli veľmi blízke už pred tehotenstvom, najmä zdravý životný štýl a ekológia. Uchvátil ma význam správnej manipulácie s bábätkom k úspešnému zvládnutiu všetkých jeho pohybových míľnikov, dôležitosť prvých príkrmoch k vybudovaniu pozitívneho vzťahu k jedlu a v neposlednom rade, ako realizovať starostlivosť o detičky a pritom neposlať našu planétu "do kytek".

Práve téma ekologickej starostlivosti o dieťa ma chytila za srdce, keď som si začala naplno uvedomovať kopy plienok a plastových hračiek, ktoré ležia na skládkach, množstvo oblečenia pre detičky, ktorého sa vyrába denne nespočetne veľa, pričom bábätká z nich vyrastú za 3,6 sekundy, iné produkty, ktoré mamičky využijú pri starostlivosti pár krát a stanú sa nepotrebnými. Keď sa po 1. narodeninách nášho synčeka naskytla príležitosť odkúpiť detský secondhand, s manželom sme neváhali a rozhodli sa ísť do toho. V tom čase sa mi objavili 2 čiaročky na tehotenskom teste, takže bolo jasné, že kamennú predajňu nebudem môcť prevádzkovať dlhodobo, a tak vznikol nápad vytvoriť eshop. Tehotenstvo, prevádzkovanie kamenného obchodu a starostlivosť o batoľa však posunuli prácu na eshope na nejaký čas na poslednú koľaj. No sna som sa nevzdala a napriek vyčerpaniu pri plnení mamičkovských povinností som po nociach spoznávala zákutia online predaja a približne po pol roku od narodenia 2. synčeka spustila projekt: Ekobejby!

Nájdete u nás bábätkovské a detské oblečenie, ktoré si neodslúžilo naplno svoju úlohu a chcelo by byť ešte nosené, hračky, ktoré potrebujú byť ľúbené, knižky, ktoré si zaslúžia byť čítané a produkty starostlivosti o bábätká, ktoré ešte sú schopné pomôcť ďalším mamičkám v opatere o ich ratolesti.

Momentálne máme v ponuke veľkosti oblečenia od narodenia po nástup do školy, postupne plánujeme ponuku rozširovať aj o väčšie čísla. Vecičky vykupujem prístupom od mamičiek k mamičkám - lokálne, ekologicky a starostlivo, nejde o hromadný výkup z anglických veľkoskladov. 

Do budúcna máme v pláne ponuku eshopu rozširovať aj inými smermi, pretože ekobejby nie je len "ďalší sekáč", je to myšlienka udržateľného prístupu v starostlivosti a výchove o budúcu generáciu

Z lásky k deťom a prírode.